Yardım

Üyeliğimi Nasıl İptal Edebilirim

Sitemize ait hizmetlerimizden ileri bir zamanda tekrar yararlanmak istemiyorsanız, iletişim sayfamızdan "üyelik iptali" konusunu seçerek talebinizi iletebilirsiniz.

Ancak bu durumu, yalnızca web sitemizi tekrar kullanmayacaksanız gerçekleştirmenizi öneririz. Hesabınız kapatıldığında, kayıtlı telefon numaranız ve mail adresiniz ile yeni üyelik oluşturamazsınız. Kapatılan üyeliğinizi tekrar açtırmak isterseniz, bu talebin sizden geldiğine emin olmak için tarafınızdan kimlik ve yerleşim belgesi gibi belgeler talep edilecektir.

Hesabınızı kapatma sebebinize göre öneriler:

 • Yayında olan herhangi bir ilanınızı silmek veya yayını durdurmak için, web sitemize üye girişi yaptıktan sonra, sitemizde en üst alanda yer alan "hesabım" simgesine tıklayarak yayındaki ilanlarınıza ulaşabilir ve ilan seçeneklerinden dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.
 • Üye girişi yapmak için bilgilerinizi hatırlamıyorsanız "üye girişi" sayfamızda yer alan "şifremi unuttum" linkine tıklayarak, kayıtlı mail adresinize giriş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Üye Girişi Yapamıyorum?

Üye girişi yaparken karşınıza çıkabilecek sorunlar, sebepleri ve çözümleri aşağıda listelenmiştir.

1 - Hatalı email adresi veya şifre girdiniz

 • Üye olurken email adresinizi yanlış kullandıysanız.
 • Kullanıcı email adresi ve şifre kombinasyonunu yanlış hatırlıyor veya şifrenizi yakın bir zamanda değiştirmiş, hatırlamıyor olabilirsiniz.
 • Bu iki sorunun çözümü için, üye girişi sayfamızda yer alan "şifremi unuttum unuttum" linkine tıklayarak, kayıtlı email adresinize şifre giriş bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

2 - Bu kullanıcı hesabı kalıcı olarak kapatılmıştır./p>

 • Dolandırıcılıkların önlenmesi amacıyla hesabınız için web sitemize gelen bir şikayet veya moderatörlerimizin şüpheli görmesi üzerine hesabınız kapatılmış olabilir.
 • Tarafınızdan bize iletilen üyelik iptali sebebi ile hesabınız kapatılmış olabilir.
 • Sistemde birden fazla üyeliğinizin olduğu tespit edilmiş olabilir.
 • Eğer sizin talebiniz dışında bir hesap kapanması söz konusu oldu ise, genelde tarafınıza detaylı bir mail gönderilmiştir. Bu sebep ile e-posta adresinizin diğer/spam kutusunuda kontrol etmenizi öneriyoruz.

  Bu sorunların çözümü için, "İletişim" sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yeni Üyelik Oluşturma

Web sitemiz de üyelik oluşturmak için "Üye Girişi" sayfasını ziyaret edin.

Giriş sayfasında yer alan "Üye Ol" linkine tıklayarak kayıt formunu doldurup kolaylıkla ücretsiz ailemize katılabilirsiniz.

Üyelikler tamamen ücretsiz olup, sitemiz üzerinde yer alan tüm hizmetlerden yararlanabilmeniz için gereklidir.

İlanımı Yayından Nasıl Kaldırırım

Sitemize "Üye Girişi" yaptıktan sonra, her sayfanın "sağ - üst" bölümünde yer alan "Hesabım" simgesine tıklayın.

Açılan sayfada, tarafınızca sisteme eklenmiş olan tüm ilanları sol menüden "İlanlarım" başlığı altında Yayında linkine tıklayın.

İlanlarınızı listelediğiniz bu alandan yayını durdurabilir veya ilanınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

İlanımı Düzenlemek İstiyorum

Sitemize Üye Girişi yaptıktan sonra, her sayfanın "sağ - üst" bölümünde yer alan "Hesabım" simgesine tıklayın.

Açılan sayfada, tarafınızca sisteme eklenmiş olan tüm ilanları sol menüden ilanlarım başlığı altındaki linklerden tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz ilgili ilanın sağında 3 nokta tıklayıp düzenle diyerek ilanınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz.

Yeni İlan Oluşturmak İstiyorum

Sayfamızın en üstünde yer alan, "Yeni ilan ver" butonuna tıklayarak yeni ilan oluşturma adımlarına başlamış olursunuz.

 • İlk adımda, yayınlamak istediğiniz ilan için en uygun kategoriyi seçerek diğer adıma geçebilirsiniz.
 • İkinci adımda ise ilanınıza ait tüm bilgileri, konum ve görselleri yükleyebilirsiniz.

Yeni ilan oluşturma sonrasında, ilanınız yayına alınmak üzere moderatörlerimiz tarafından incelenecektir.

İlanım Neden Reddedildi

Sisteme eklemiş olduğunuz ilan moderatörlerimiz tarafından reddedilerek yayına alınmadıysa, ilanınız aşağıdaki kurallarından biri veya bir kaçını ihlal ediyor olabilir.

  Mükerrer (birden fazla) aynı ilanlar

 • Bir ürün veya hizmet için birden fazla aynı içeriğe sahip ilanınız mevcut. Sisteme eklemiş olduğunuz ilan, kısa süre önce zaten eklenmiş ve hala yayını devam etmektedir. Bizler aynı içeriğe sahip (spam ve kalitesiz) içeriklerden hiç haz etmeyiz.
 • Bu sorunun çözümü için, daha önce eklemiş olduğunuz aynı içeriğe sahip olan ilanınızı yayından kaldırarak yeni ilan gönderebilirsiniz.

  Yanlış kategoriye eklenmiş

 • İlanınızı ilgili olduğu kategori haricinde bir kategoriye eklemiş olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda bizler genelde seçtiğiniz kategoriyi güncelleriz. Ancak eklediğiniz ilan içeriğinde, ilanınıza ait ilgili kategoriyi bulabileceğimiz bir ipucu geçmiyor ise emin olamayız ve red ederiz.
 • Bu durumda ilanınızı düzenleyerek doğru kategoriye ekleyebilir veya düzenlerken ilan açıklamasında, ilana konu olan canlı veya ürün hakkında daha detaylı cins, varyasyon veya tür bilgisi verebilirsiniz.

  Hatalı ad ve soyad bilgisi

 • Sisteme yeni bir üyeyseniz ve ad soyad bilgisi olarak geçerli veya inandırıcı olmayan bir ad bilgisi girdiyseniz ilanınız reddebilir.
 • Hesap ayarlarınıza girerek kişisel bilgilerinizde düzenleme yapmanızı öneriyoruz. Sonrasında ilanınızı düzenleme butonu ile tekrar onaya gönderebilirsiniz.

  Uygunsuz görsel içerik

 • İlana yüklemiş olduğunuda görseller eksik, sahte veya görsel içeriğinde reklam, iletişim bilgileriniz gibi olumsuzluklar mevcut.
 • İlan görsellerinde gerekli düzenlemeleri sağlayarak, ilanınızı tekrar kontrol edilmesi için onaya gönderebilirsiniz.

  Farklı ürünler veya türler aynı ilanda yer alıyor

 • Bizler her tür ilan için ilgili kategorisinde yer almasını isteriz. Bu sebep ile 1 adet ilan içerisinde bir çok şeyi bir arada görmek istemeyiz. Ayrıca bu durumun düzeltilmesi, ilanlarınızdan daha fazla performans almanız için bir gerekliliktir.
 • İlanda yer alan her canlı veya ürün için farklı ilanlar oluşturun.

  Satışı yasak canlılar

 • Eklemiş olduğunuz ilan içeriği, kanunla ve düzenlemeler doğrultusunda satış için uygun değildir. Bu sebep ile ilan içeriğinde satılık, satış veya benzeri kelimeler uygun görülmemektedir.
 • İlan içeriğinde gerekli düzenlemeleri sağlamanızı öneriyoruz.

  Başlık, resim veya açıklamada iletişim yasaktır

 • Her ilan içeriğinde, sistemde kayıtlı iletişim bilgileriniz zaten mevcuttur ve siz ilanı yayınını durdurduğunuzda gizlenir. Bu sebep ile ilan başlığı veya diğer alanlarda iletişim bilgilerinizi bulundurmamalısınız. Bu durum sizin ve karşı tarafın güvenliği için bir gereklidir.
 • İlan içeriğinden iletişim bilgilerinizi silerek, tekrar kontrol edilmesi için onaya gönderebilirsiniz.

  Çok fazla iletişim bilgisi

 • Sisteme kayıtlı üyeliğiniz ile ilan içeriğinde yer alan çok fazla veya bir birinden farklı iletişim bilginiz mevcut.
 • İlan içeriğinde iletişim bilgisi kesinlikle bulunmamalıdır. Gerekli düzenlemeleri sağlayarak tekrar kontrol edilmek üzere ilanı sisteme kayıt ediniz.

İlanınızın neden reddediğine dair size email ile bilgi gönderilmektedir.

İlanınıza ait red sebebi ile ilgili bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, iletişim sayfamızdan bize ulaşarak tekrar kontrol edilmesi yönünde talep oluşturabilirsiniz.

İlan Vermek Limitli Veya Ücretli Mi

Benimkusum üzerinde ilan yayınlamak ücretsizdir. Ücretsiz olarak sitemize kayıt olabilir ve yeni bir ilan girişi yapabilirsiniz.

  Ücretli hizmetler

 • "Anasayfa Vitrini,Keşfet,Öne Çıkan,Kalın Yazı,Akıllı Sıralama,Güncelim" gibi ücretli hizmetler için hiç bir zorunluluk bulunmamaktadır. Bu hizmetler yalnızca kendi ilanını, diğer ilanların önünde listelenmesi ve ilanın fark edilebilirliğini artırmak için ödeme yapmayı tercih eden kullanıcılarımız içindir.

  İlanların yayın süresi

 • Tüm ilan sitelerinin aksine, sitemizde ilan yayın süresi 30 gündür. Dilediğiniz zaman ilanınızı tekrar yayına alabilirsiniz.

  İlan ekleme limitleri

 • Normal üyelerimiz için günlük veya aylık olarak hiç bir limit bulunmamaktadır.

  Resim yükleme limitleri

 • Resim yükleme limitimiz yoktur. Dilediğiniz kadar ilanınıza resim yükleyebilirsiniz..

Vitrin, Keşfet, Öne çıkan, Kalın Yazı ve Güncelim İlanlar Nedir

İlan vermek ücretli mi?

Hayır. Benimkusum de ilan yayınlamak her zaman ücretsizdir ve dilediğiniz kadar ücretsiz ilan girişi yapabilirsiniz.

Öne çıkan ilanların avantajı nedir?

Benimkusum.com sitesinde tüm reklam alanlarıda ücretsizdir. Dilediğiniz ilanlarınızı ön sayfalarda gösterebilirsiniz.

Birisi Tarafından Dolandırıldım

Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden, en yakın emniyet birimine veya savcılığa başvurarak suç duyurusunda bulunmalısınız.

Ayrıca kişiye ait hesabın kapatılarak, sitemiz üzerinden başkalarınında mağdur olmasını önlemek için, kişiye ait bilgileri en hızlı şekilde iletişim sayfamızdan bize göndermelisiniz.

Dolandırıcılık Mağduru Olmayın! (ÖNEMLİ)

Her sektör ve bir çok sosyal platformda olduğu gibi evcil hayvanlar sektöründe de çok fazla dolandırıcılıklar yaşanmaktadır. Bu tür olayların başınıza gelmemesi için bazı önlemler almalı ve tavsiyelerimizi önemle dikkate almalısınız.

Öncelikle, son zamanlarda web sitemiz ve sosyal medya üzerinde açılan hesaplarda Benimkusum adına evcil hayvan sattığını iddaa eden kullanıcılar türemektedir. Bu tür kişilerin sitemiz veya markamız ile hiç bir ilgisi bulunmamaktadır. Bizler yalnızca ilan sitesi olarak hizmet vermekte olup, Benimkusum olarak hiç bir şekilde hayvan satışı, kargo veya taşımacılığı yapmamaktayız. Sitemiz üzerindeki tüm ilanlar, üyelerimiz tarafından yayınlanmaktadır. Bu sebep ile ismimizi (markamızı) kullanan veya markamız adına hizmet verdiğini söyleyen kişilerin kesin olarak dolandırıcı olduğunu bilmelisiniz.

Öneriler:

 • Sahiplenmek istediğiniz canlıyı mutlaka Whatsapp veya benzeri uygulamalar üzerinden kameralı konuşma başlatarak canlı olarak görmelisiniz (ayrıca bu canlı görüşmenin bir video olmadığına emin olun).
 • Size ücretsiz olarak sunulan, ancak kargo ücretini sizin göndermeniz gerektiği söylenen canlılarda bile "kargo bedeli kadar" dolandırılma riski mevcuttur.
 • Hiç kimseye ön ödeme, kapora, kargo ücreti vs. adı altında ödeme yapmayınız. Yalnızca kendi şehrinizden ve elden teslim alabileceğiniz canlılar ile ilgilenmenizi öneriyoruz.
 • Telefon ile görüşmelerde kişiye adı ve soyadını sorun, üyelikte yer alan bilgilerden farklı bir isim ise dikkatli olmalısınız! Çünkü dolandırıcılar çok fazla üyelik oluşturur ve hangi ilanda hangi ismi kullandıklarını karıştırabilirler.
 • Elden teslim etmeye yanaşmayan, çekimser davranan veya randevu zamanında oraya gelmeyen kişilerden uzak durun!
 • Bir yere kadar gidiyorum (iş için yurt dışı, şehir dışı, vb.) hayvanı şuraya bıraktım o kişi ile irtibata geçin diyerek sizi 3. kişiler ile irtibata zorlayan kişilerden uzak durun!
 • Günümüzde bir web sitesi veya sosyal platformlarda hesap açmak çok kolay, bu referans tek başına kesin olarak güvenmek için yeterli bir sebep değildir.

Sitemiz üzerinde herhangi bir mağduriyet söz konusu olması durumunda, aynı durumu başkalarının da yaşamaması için, kişiye ait bilgileri ivedi olarak iletişim sayfamızdan mutlaka bize göndererek hesabın kapatılmasını sağlamalısınız.

E-BÜLTEN

Üyelere özel fırsatlar ve avantajlardan yararlanın, Kampanya ve indirimlerden önce siz haberdar olun